O blogu

Prowadzę blog „Pozytywne Dziewczyny” z myślą o wszystkich kobietach, o moich córkach i dla siebie samej. Dzielę się wiedzą o pozytywności, uważności, pięknie i wdzięczności, aby zainspirować kobiety do wykorzystania swoich możliwości i życia w pełni.

Psychologia pozytywna oraz dziesiątki badań i przykładów z życia pokazują, że możemy nauczyć się, jak myśleć i postępować, żeby cieszyć się życiem, odnajdywać szczęście i spokój wewnętrzny. Potrzebujemy tego również po to, by mieć ochronę w chwilach słabości i przed burzami, które nieuchronnie przynosi życie.

Wierzę, że całą motywację i inspirację, której potrzebujemy mamy w sobie. Aby je odnaleźć, to w tej całej gonitwie dnia codziennego musimy czasami zatrzymać się, by móc spytać siebie samą: Czy jestem szczęśliwa? Czy jestem taka jaka chciałabym być? Czy to już wszystko? Czy jedynie tego pragnę?

Każda z nas chciałaby, żeby jej życie było źródłem satysfakcji, a nie męki lub nijakości. Tymczasem czas pędzi i zajmuje nas milion bieżących spraw. Zapominamy o sobie. Sama to dobrze poznałam i wiem, że potrzebujemy wtedy kogoś, kto nas zatrzyma, wysłucha i skłoni do pomyślenia o swoim życiu, które mamy tylko jedno i o tym, jak chcemy je dalej przeżyć.

Po to powstał ten blog. Zapraszam na niego wszystkie Pozytywne Dziewczyny. Bo każda z nas zasługuje na szczęście. I musimy się wzajemnie wspierać.